info@zdraviedajana.sk

0905 945 760

5 osvedčených domácich receptov na zarastené nechty na nohách

zarastené nechty

Zarastené nechty

Zarastené nechty na nohách sú pomerne častý zdravotný problém a určite to nie je nič extra príjemné.

K tomuto javu dochádza vtedy, keď sa necht počas rastu príliš zakriví a začne postupne vrastať späť do pokožky.
Spočiatku si to človek ani len nevšimne. Avšak neskôr je takto zarastený necht zdrojom nepríjemných bolestí, nepohodlia, opuchov, stvrdnutia kože, začervenania, podráždenia a neraz dokonca aj infekcie.

V prípade, že vás to postihlo a chceli by ste sa toho zbaviť sami doma, potom vám dnes prezradíme 5 osvedčených domácich receptov na túto nepríjemnú zdravotnú komplikáciu.

1. Olej z čajovníka (tea tree oil)

Čajovníkový olej je výborný prírodný dezinfekčný prostriedok. Jednoducho si kvapnite pár kvapiek uvedeného oleja na postihnuté miesto.

Olej ho spoľahlivo dezinfikuje, potlačí zápal a zjemní pokožku, aby sa z nej dal necht jednoduchšie pomocou nožničiek alebo pinzety vytiahnuť a následne odstrihnúť.

2. Jablčný ocot

Napustite do lavóra teplú vodu, pridajte do nej pohár jablčného octu a do tejto zmesi si na 10 až 15 minút namočte chodidlá.

Jablčný ocot predchádza vzniku infekcií a taktiež zmäkčuje pokožku. Po vyčistení, dezinfekcii a zjemnení pokožky sa potom pokúste zarastený necht uvoľniť a odstrihnúť.

3. Epsomská soť

Podobne ako jablčný ocot, aj epsomská soľ (síran horečnatý) pomáha zmierňovať podráždenie, dezinfikuje a zmäkčuje pokožku i nechty.

Namočte si na 20 minút nohy do vlažnej vody, v ktorej rozpustíte za hrsť epsomskej soli. Po namočení potom prejdite k odstráneniu zarasteného nechtu.

4. Antibiotické krémy

Ak namiesto babských receptov preferujete prípravky z lekárne, potom si môžete zohnať nejakú antibiotickú masť.

Tú si natrite pár krát v priebehu dňa na postihnuté miesto a následne skúste zarastený necht vytiahnuť a odstrihnúť.

5. Ústna voda

Ide o trocha nezvyčajný tip, no aj ústna voda je celkom účinná vec na zarastanie nechtov na nohách.

Naneste trocha ústnej vody na vatový alebo bavlnený tampónik a priložte si ho na postihnuté miesto.

Chvíľu počkajte a potom sa pomocou pinzety pokúste zarastený necht jemne nadvihnúť a nožnicami alebo cvakačkami odstrihnúť.

Ďalšie články

Banány

Zázrak menom banán

Nabanánujte SA! Profesor na hodine fyziológie hovoril so študentmi o banánoch. Použil slovné spojenie “nabanánovať sa”, ktoré vychádza z účinkov banánov na mozog. Čítaj: Nikdy

Dočítajte sa viac »

Pošlite nám správu

Mohlo by vás zaujímať

Zmiešajte banány s vodou a porazte kašeľ: Zápal zmizne akoby zázrakom!

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=””

Čítaj viac »