info@zdraviedajana.sk

0905 945 760

Ako omladiť pokožku na krku a tvári

Prezradíme vám jednoduchý spôsob, ako omladiť pokožku na krku a tvári

Príčiny vrások a jemných čiar

Vrásky vznikajú vtedy, keď vaša pokožka vyschne a stratí časť svojej hmoty.

Keď pokožka vyschne, metabolizmus kožných buniek sa spomalí, pretože všetky bunky potrebujú vlhkosť, aby správne fungovali.

S pomalým metabolizmom sa v pokožke neprodukuje dostatok vlahy, nevymieňajú sa staré bunky za nové a bunky sa skôr opotrebujú. Taktiež nedochádza k obnove kolagénu a elastínu, ktoré robia pokožku pevnou.

No a výsledkom sú vrásky, zvlášť na tvári a na krku. Zároveň, ako prvé sa vytvoria jemné čiary okolo očí, pretože tam je pokožka tenšia ako na iných miestach a tiež sa viac hýbe.

Zakaždým, keď sa usmejete, zamračíte či nejako zatvárite, dokonca aj počas spánku, pokožka okolo vašich očí sa dostáva do pohybu. Navyše, vystavenie tváre a krku slnečným lúčom a vetru ich rýchlejšie vysúša.

Pokožka na čele, pod očami a okolo krku taktiež vytvára zvýraznené čiary presne z toho istého dôvodu. Tak je síce o niečo hrubšia ako pokožka okolo očí, no nie o veľa. Tiež sa viac hýbe a je vystavená poveternostným vplyvom.

Ako sa zbaviť vráskok na tvári a krku

1. Pozor na cukor v strave

Vylúčte cukor z vašej stravy, zvlášť rafinovaný cukor a spracované potraviny, ktoré ho obsahujú vo veľkom množstve.

Cukor ničí kolagén a oslabuje pokožku.

2. Jedzte prirodzené potraviny v bio kvalite

Ovocie a zelenina poskytujú telu dôležité vitamíny, minerály a antioxidanty. Tiež sa ubezpečte, že konzumujete dostatok bielkovín.

Ak nejete mäso, dávajte si záležať na tom, aby vaša vegetariánska strava bola vyvážená a obsahovala všetky potrebné esenciálne aminokyseliny.

Orechy sú na to veľmi vhodné, pretože sú bohaté na bielkoviny, ale aj vitamíny a minerály. Vaša pokožka potrebuje bielkoviny na tvorbu kolegénu a elastínu.

3. Jedzte čokoládu

Nemáme na mysli akúkoľvek čokoládu, ale horkú čokoládu (s malým obsahom cukru a vysokým podielom kakaových zložiek).

Kakao obsahuje dve látky – epikatechín a katechín, ktoré chránia pokožku pred škodlivými vplyvmi UV lúčov.

4. Aplikujte si na pokožku povrchovo vitamín C

Vaša pokožka potrebuje na tvorbu kolegénu a udržiavanie svojej štruktúry vitamín C.

Štúdie ukázali, že povrchovo aplikovaný vitamín C redukuje jemné vrásky. Účastníci štúdie, ktorí si povrchovo aplikovali vitamín C, zaznamenali až o 84% vyššiu spokojnosť než kontrolna skupina, ktorá ho neaplikovala.

Vitamín C taktiež chráni pred škodlivými UV lúčmi a bráni poškodeniu pokožky.

Zopár odporúčaných masiek na krk a tvár

Na záver vám prezradíme ešte zopár masiek, ktoré sa odporúčajú pri znižovaní vrások na krku a tvári.

1. Avokádová maska. Rozpučte na kašu jedno avokádo (bez kôstky) a na 10 minút si masku naneste na krk a tvár. Na konci si ho zmyte dole vlažnou vodou.

2. Uhorková maska. Zmixujte v mixéri uhorku s bielym jogurtom v pomere 1:1. Masku si jemne natrite na pokožku tváre a krku, nechajte pôsobiť 15 minút a nakoniec ju zmyte vlažnou vodou.

3. Vajíčková maska. Rozmiešajte 1 vaječné bielko s 1 čajovou lyžičkou čerstvej pomarančovej šťavy a 1 čajovou lyžičkou kurkumy.

Masku naneste na pleť na 10 minút, potom ju zmyte dole vlažnou vodou. Dodá vašej pokožke draslík, horčík, hydratuje ju a navyše látky z kurkumy potlačia zápaly a pokožku upokoja.

4. Maska z medu a bieleho jogurtu. Pomocou tejto masky pokožku hydratujete, vyčistite od baktérií a urobíte jej aj ľahký píling.

Zmiešajte rovným dielom med a jogurt a zmes naneste na krk a tvár na 10 minút. Na koniec pokožku dôkladne umyte vlažnou vodou.

5. Kokosový olej. Ide o vynikajúci hydratačný prostriedok a zosvetľovač pokožky. Jednoducho prstami pokožky aplikujte kokosový olej pod a na okraje očí.

Kokosový olej sa dobre do pokožky vstrebáva, po 10 minútach by mal celý vsiaknuť. Zvyšok môžete utrieť do papierovej utierky.

Ďalšie články

Banány

Zázrak menom banán

Nabanánujte SA! Profesor na hodine fyziológie hovoril so študentmi o banánoch. Použil slovné spojenie “nabanánovať sa”, ktoré vychádza z účinkov banánov na mozog. Čítaj: Nikdy

Dočítajte sa viac »

Pošlite nám správu

Mohlo by vás zaujímať