Asea sa užíva podľa toho, o akú chorobu sa jedná.
Dospelý človek užíva 0,6 dcl = 3 a pol vrchnáčika, ktoré sa nalejú do skleneného pohára. Ničím sa neriedi a pred užívaním sa 15 minút pred a 15 minút po nič nepije a nič neje.
1x denne sa užíva preventívne a pri ľahkých chorobách
2x denne sa užíva pri vážnejších chorobách
3x denne pri chronických chorobách a pomerne ťažkých chorobách – napr.  cukrovka, vysoký očný tlak, šedý a zelený zákal očí…
4x denne pri veľmi ťažkých chorobách – rakovina, Alzheimer,  Parkinson, skleróza multiplex…
ASEA nesmie prísť do styku s kovom. Kto má plomby ju musí piť slamkou.
Nesmie sa teda naliať ani na kovovú lyžicu.

V začiatkoch užívania sa môže zdravotný stav aj zhoršiť, alebo môžu byť nevoľnosti, hnačka, závraty, zvýšené potenie…, ale to netrvá dlho, potom to prejde. Netreba sa báť, stačí znížiť dávku na polovicu a postupne prejsť na 0,6 dcl.  Hlavne netreba prestať. Závisí to od toho, ako veľmi je človek zanesený toxínmi a rôznymi inými vecami. Počas užávania ASEI je potrebné dodržovať pitný režim – 2 litre vody denne, pretože telo sa bude čistiť a nečistoty a toxíny sa musia nejako dostať z tela von.
ASEU nesmú užívať tehotné ženy, deti do 3 rokov a hlavne ju nesmú užívať ľudia, ktorí majú transplantované živé orgány, lebo pri transplantácii lekári človeku umelo znížia imunitu a to až o 60 % a ASEA by ju v plnej výške vrátila späť. A orgán by telo potom mohlo odmietnut.
ASEA sa môže piť, alebo kvapkať do všetkých otvorov v tele, aj do očí.

Samozrejme, že sa v prípade kožných problémov, vrátane vredov, preležanín, psoriázy, popálenín, obarenín, omrzlín, atď., môže spreyovať na pokožku V prípade zdravotných problémov v ústach, sa spreyuje do úst mnohokrát za deň. Aj v prípade problémov so zubami.

Koteková
0905 945760