Fytozym - 90 tabliet

Fytozym obsahuje kombináciu vysoko aktívných enzýmov a bioflavonoidov.

59.90

Dostupnosť Na sklade

Kategória :
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Fytozym

Fytozym obsahuje kombináciu vysoko aktívných enzýmov a bioflavonoidov. Jeho výroba je realizovaná v úzkej špecializovanej certfikovanej výrobe. Každá šarža je laboratórne vyšetrená a spĺňa najprísnejšie kvalitatívne normy. Fytozym neobsahuje žiadne syntetické látky ako umelé farbivá, stabilizátory, chemické konzervanty, ďalej neobsahuje laktózu, talek, gluken a látky živočíšného pôvodu.

Čo sú enzýmy

Enzýmy sú látky bielkovinovej povahy, ktoré urýchľujú a riadia všetky biochemické procesy v organizme. Preto sa im tiež hovorí, že sú biokatalyzátory. V ľudskom tele prebieha v rámci jednej sekundy mnoho miliónov chemických reakcií. Enzýmy uľahčujú a podporujú tieto reakcie, určujú ich povahu a rýchlosť a tak vytvárajú v živých organizmoch súlad všetkých životných funkcií. Pre život a zdravie je nevyhnutné, aby v tele boli všetky enzýmy prítomné dostatočnom množstve a v optimálnom funkčnom stave.

Serrapeptáza (tiež serratia peptidáza)

Enzým, ktorý má fibrinolytické, protizápalové a protiopuchové vlastnosti – zabraňuje opuchom a zadržovaniu tekutín. Je vhodnou alternatívou protizápalových liečiv tradične používaných pri liečbe reumatickej artritídy a osteoartritídy. Ďalej je vhodný pri liečbe chronickej sinusitídy, fibrocystickej mastopatie a pooperačných zápalov. Okrem znižovania zápalovej reakcie je ďalšou významnou vlastnosťou tlmenie bolesti vďaka jej schopnosti blokovať uvoľňovanie aminov vyvolávajúcich bolesť v zapálených tkanivách.

Bromelain

Ďalší enzým s výrazne fibrinolytickými účinkami. Znamená to, že v tele spôsobuje pokles fibrinogénu, obmedzuje proces zrážania krvi, zabraňuje agregácii doštičiek. Vďaka tomu minimalizuje závažnosť angíny pectoris, ICHC, je dôležitý pre predchádzanie trombózy a tromboflebitídy. Zvyšuje priepustnosť cievnych stien voči kyslíku a živinám a zvyšuje tekutosť krvi. Bromelain má aj výrazné protinádorové pôsobenie. Napr. boli vykonané výskumy u pacientov so zhubným ochorením, kde tento enzým viedol preukázateľne k úbytku nádorovej hmoty a zmenšeniu metastáz. Tiež ako predchádzajúci enzým, aj bromelain zvyšuje účinnosť podávaných antibiotík, pretože ovplyvňuje priepustnosť orgánov a tkanív voči rôznym liekom. Ďalšou významnou vlastnosťou bromelainu je jeho mukolytické pôsobenie (riedenie hlienu). Má teda výborné účinky pri chorobách HCD – bronchitíde, pneumónii, bronchopneumónii, pľúcnych absenciách. Bromelain bol úspešne použitý ako tráviaci enzým pri chorobách slinivky, žalúdku aj čriev, napr. rýchlejšie sa hojaca žalúdočná sliznica po zhojení žalúdočného vredu, čreva po zápale čriev atď. Výborné výsledky boli preukázané odbornými štúdiami pri liečbe ulceróznej kolitídy.

Rutin

Patrí do skupiny bioflavonoidov s vyrazným antioxidacným pôsobením. Je velmi užitočný pri zvládaní opuchu žíl, posilňuje kapiláry, chráni proti niektorým toxínom, má protizápalové a niektoré protirakovinové účinky. Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus tukov, znižuje úroveň cholesterolu. Rutin je výborný podporný prostriedok pri žilnej nedostatočnosti (zápaly žíl, krče, opuchy). Dobre sa osvedčil u pacientov s krehkosťou kapilár a s náchylnosťou k podliateninám. Významný vplyv je preukázaný pri redukcii menštruačného krvácania.

Papain

Enzým, ktorý štiepi proteíny, napomáha ich tráveniu a má ukľudňujúci účinok na žalúdok. Používa sa pri liečbe edémov, zápalových procesov a urýchľovania pri hojení rán. S dobrými výsledkami je používaný na liečenie žalúdočných vredov, na zrážanie opuchov. Zabraňuje zrastom po operácii. Enzýmová terapia znižuje nepriaznivé účinky spôsobené rádioterapiou a chemoterapiou.

Amla

Má účinky na poruchy zažívacieho systému (dyspepsia, gastritída, zápcha), na dýchacie potiaže (kašel, astma) a črevné potiaže , hlavne na črevné hnisanie. Znižuje hladinu lipidov cukru v krvi, posilňuje krvný obeh, blokuje účinky karcinogénov. Má liečivý vplyv na krvácavé stavy (hemoroidy, bolestivá menštruácia, krvácanie z ďasien).

Proteáza

Je formou proteolytických enzýmov, má schopnosť rozkladať proteíny. Pokiaľ nie sú proteíny v tele dobre rozložené, v tele sa tvoria toxické látky a vznikajú rôzne alergie. Z nedostatku proteázy plynú riziká nákazy čriev, premnoženia kvasiniek a pod. Proteáza teda napomáha správnemu tráveniu, udržuje zdravé svalové tkanivo a posilňuje funkciu imunitného systému.

Lipáza

Je enzým, ktorý telo potrebuje k správnemu rozkladaniu tukov v potrave. Transformuje tuky v potrave na základné mastné kyseliny. Lipáza riadi množstvo tukov, redukuje tukové zásoby a v dostatočnom množstve môže napomôcť pri spaľovaní tukov ukladaných ako palivo.

Amyláza

Je skupina enzýmov, ich funkciou je rozkladať cukor a škrob. Pokiaľ dochádza k nesprávnemu rozkladu, zvyšuje sa riziko závažných chorôb. Amyláza tiež stimuluje imunitný systém (v spolupráci s proteázou) a v spolupráci s lipázou stravuje určité toxíny.

Zloženie:

Protease 6.0 80000HUT, Bromelain 2500000FCCPU, Serrapeptase 50000U, Neutral Bacterial Protease 30000PC, Papain 1500000FCCPU, Amylase 1610DU, Ginger 75 mg, Rutin 25mg.

Prídavné látky:

Prírodná celulóza, voda

Doporučené denné dávkovanie:

3×1 kapsula 45 min. pred alebo 90 min. po jedle.

Neprekračujte denné dávky.

Prípravok nie je určený deťom, tehotným a dojčiacim ženám, osobám s poruchou zrážanlivosti krvi.

Neužívajte ako náhradu pestrej stravy.

Skladovanie:

Uskladňujte na suchom mieste pri izbovej teplote a mimo dosah detí.

Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale.

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečebné účinky a tým pádom sa nejedná o liek.

 

V našom e-shope nájdete aj iné zaujímavé potravinové doplnky.

Fytozym sa dá zakúpiť aj v e-shope www.altermedic.sk