Kniha „Nové dýchání nová nadejě“, 1. časť je o endogénnom dýchaní – objave medicíny 21. storočia – 1. diel, skúsenosti a výsledky.
Kniha Nové dýchání nová nadejě je určená predovšetkým tým, ktorým nie je ľahostajný osud vlastného zdravia, ale aj tým, ktorí už niekoľko rokov márne bojujú so svojím ochorením. Predstaví vám najpokrokovejšiu metodiku tzv. endogénneho dýchania, ktoré možno vykonávať pomocou jednoduchého dýchacieho trenažéru. Pri dýchaní s trenažérom je prekonávaný odpor vody, čím je docielené zvýšenie kapacity pľúc. Zároveň tým je organizmu umožnené pracovať v úplne novom, ozdravnom režime. Na prelome tretieho tisícročia tak ľudstvo dostáva darček v podobe univerzálnej medicíne budúcnosti.
Materiály ku knihe „Nové dýchání nová nadejě“, zostavila detská lekárka MUDr. Taťána Nikolajevna Kozlovová. Spoločne so svojím mužom MUDr. Igorom Kozlovom pôsobili dlhé roky ako lekári v Moskve a v Nižnom Novgorode a zaujímali sa o alternatívnu medicínu. V roku 1991 prišli na pozvanie spoločnosti zaoberajúcej sa alternatívnymi liečebnými postupmi tiež do Košíc. Potom prišli ponuky na vedenie seminárov nielen na Slovensku, ale aj na Morave a neskôr aj v Prahe.
Dnes manželia Kozlov v Prahe prevádzkujú ordináciu špeciálnych masáží. Korekčné, vibračné a vákuové masáže sú určené predovšetkým na ozdravenie chrbtice, kĺbov a zlepšenie činnosti vnútorných orgánov.
Súčasťou pôsobenia MUDr. Kozlovovej v Českej a Slovenskej republike je tiež prednášková činnosť – v rôznych mestách republík vedie semináre zamerané na prírodné spôsoby liečby, ktorých sa zúčastňujú laici i zdravotnícky personál. Jej zásluhou sa k nám dostal nielen Frolovov dýchací trenažér, ale aj ďalšie liečebné pomôcky.
Úryvok z knižky:
Ako je známe, dýchanie nám zabezpečuje život, ale s každým dychom nám ho tiež kráti. Nie je náhodou, že spôsobu dýchania venujú veľkú pozornosť napríklad jogíni. Východné učenie predpokladá, že počet nádychov a výdychov za život nám je daný, čím je vopred vymedzená dĺžka nášho života.
Dýchanie je proces, ktorý prebieha vo vnútri bunky za prítomnosti kyslíka. Možno povedať, že „dýcha“ každá bunka. Obzvlášť intenzívne „dýchajú“ a aktívne využívajú kyslík bunky mozgových hemisfér. Endogénne dýchanie umožňuje optimálny režim bunkového dýchania, čím výrazne ovplyvňuje látkovú výmenu, činnosť mozgu a všetkých vnútorných orgánov. Taktiež má pozitívny vplyv na aktivitu nášho imunitného systému a psychický i emocionálny stav. Systematické vykonávanie dychových cvičení prispieva k udržaniu alebo navodeniu dobrého zdravia (v akomkoľvek veku), a pomáha nám udržať vysokú úroveň duševnej aktivity. Pravidelné vykonávanie dýchacích cvičení sa javí ako nevyhnutná súčasť osobnej hygieny, už nemožno nahradiť žiadnymi inými procedúrami ani lieky.